Professor Audra I. Mockaitis

Home » News » Lietuvių kultūra ir identitetas

Lietuvių kultūra ir identitetas

pasaulis-pictureSkaitykite angliškai

Šiuo metu Monash universite (Australija) atlieku tyrimą apie lietuvių, gyvenančių svetur, kultūrines vertybes ir identiteto požymius.

Kaip formuojasi mūsų identitetas? Kaip jis keičiasi? Ar tai priklauso nuo to, kur mes gyvename?  Ar Lietuvoje gimę lietuviai skiriasi nuo dvikalbių arba lietuviškai nekalbančių užsienio lietuvių? Ar yra kultūrinių vertybių ar savybių, vienijančių pasaulio lietuvius?

Jeigu Jūs save laikote lietuviu ir šiuo metu negyvenate Lietuvoje, kviečiu sudalyvauti tyrime, kuriuo siekiama atsakyti į panašius klausimus. Padėkite moksliškai nustatyti tai, ką reiškia būti lietuviu, priklausomai nuo to, kur mes gimėme ir kur mes gyvename.

Mokslinių tyrimų, susijusių su Lietuvos kultūros požymiais nėra daug. 2002 m. aš atlikau pirmąjį plataus masto tyrimą, nustatantį Lietuvos nacionalines kultūrines vertybes ir leidžiantį įtraukti Lietuvą į pasaulines duomenų bazes bei lyginti Lietuvos ir kitų šalių kultūras.  Praėjus beveik dviem dešimtmečiams Lietuvoje matome aiškių demografinių pokyčių – didėja emigracija, daugiau bendraujama su kitataučiais, Lietuvos jaunimas tampa labiau “vakarietišku” ir pan. Įdomu išsiaiškinti ar, kiek ir kokiu būdu tokie pokyčiai įtakoja Lietuvos kultūrą. Ar mūsų kultūrinis identitetas nuo to priklauso ir ar Lietuvos kultūrinės vertybės yra jautrios aplinkos dėsniams?

Kas Jūs esate?

ar-jus-bubbles

Jeigu atsakėte “TAIP” į bet kurį aukščiau pateiktą klausimą ir esate vyresni nei 18 m., mums įdomi Jūsų nuomonė!  Kviečiu prisijungti prie šio tyrimo, atsakant į elektroninį klausimyną. Jį lengva ir patogu užpildyti. Dalyvavimas yra anonimiškas. Visi duomenys bus apibendrinti ir Jūsų tapatybė nebus žinoma.

Šis tyrimas yra patvirtintas Monash universiteto Žmogaus tyrimų etikos komiteto, Nr 11218.

Jeigu turite klausimų ar norėtumėte daugiau informacijos, kreipkitės į prof.dr. Audra I. Mockaitis el.paštu: audra.mockaitis@monash.edu.

Duomenų rinkimas jau pasibaigęs. Dėkojame visiems, kurie pasidalino savo nuomonėmis!

Categories

%d bloggers like this: